Návštěva domova pro seniory Naděje

1000001060

V pátek 12. 4. navštívili naši čtvrťáci opět Naději. Tentokrát byla tématem reminiscence. Společně se seniory jsme se navzájem obohacovali a trávili milé chvíle. Čekalo nás několik stanovišť. Na jednom jsme poznávali staré předměty a hádali, k čemu sloužily, na dalším jsme si povídali o zastaralých názvech různých povolání a na jiném zase trénovali paměť. Nutno přiznat, že v mnohém nás senioři poráželi a vyprávěli nám s úsměvem na tváři, k čemu různé předměty sloužily a jak je třeba zrovna oni sami využívali. Velmi oblíbené stanoviště bylo s fotkami z dětství nebo mládí, kde jsme se navzájem poznávali a užili si spoustu legrace.
V druhé části jsme se přesunuli ven. Bylo krásné slunečné počasí, tak jsme zasedli k táboráku a společně si všichni opekli špekáčky a zazpívali s kytarou táborákové písničky.
Na závěr se děti vyřádily na zahrádce a proběhla již tradiční hledačka předmětů.
Moc děkujeme Naději za úžasně strávený čas a už teď se moc těšíme na další kamarádské setkání.

Další články

sachovy-turnaj-thumbnail

Šachový turnaj v DidaSmart

V pondělí 8. června 2026 se v naší škole uskuteční šachový turnaj, který pořádáme ve spolupráci s lektorem šachového kroužku, panem Benovičem. Kromě žáků naší školy se turnaje zúčastní také mladí šachisté ze ZŠ Krásného a ZŠ Filipka. Navazujeme tak…

20260504_101812

Třeťáci v Bioskopu

Třeťáci navštívili Bioskop na Masarykovu univerzitu, kde na ně čekal program „Bádání s protiklady“ 🔬✨ Děti si vyrobily vlastní „breberky“, vyzkoušely měření teploty, pracovaly s termokamerou a objevovaly principy negativu a pozitivu. Program byl…