Olympiáda Mediální Gramotnost 2024

OMG2024

Olympiáda Mediální gramotnosti přinesla našim žákům zcela nový pohled na práci s informacemi. Když naše paní učitelky informatiky zjistily, že se této soutěže mohou zúčastnit i děti 1. stupně, neváhaly ani chvíli. V době, kdy jsme obklopeni dnešními informacemi, hoaxy, dezinformačními weby či řetězovými e-maily, je rozvíjení kritického myšlení a schopnosti ověřovat a třídit informace klíčové.

V předmětu Informatika tak vznikla nová, pro žáky zajímavá aktivita.

A jaké byly výsledky?

Olympiády se účastní 139 škol s 1. stupněm ZŠ, jedná se o 5 244 žáků. Naši žáci zazářili! Díky jejich úsilí jsme umístili v TOP 10, konkrétně na skvělém 6. místě. Do regionálního kola navíc postupují tři naši šikovní zástupci.

Úspěšnost našich žáků dosáhla 47,39 %, průměrná úspěšnost jejich vrstevníků byla zaznamenána hodnotou 36 %

Gratulujeme našim dětem a děkujeme za jejich nasazení. Těšíme se na další výzvy, které nás posunou zase o krok dál na cestě za kritickým myšlením a mediální gramotností!

Další články

sachovy-turnaj-thumbnail

Šachový turnaj v DidaSmart

V pondělí 8. června 2026 se v naší škole uskuteční šachový turnaj, který pořádáme ve spolupráci s lektorem šachového kroužku, panem Benovičem. Kromě žáků naší školy se turnaje zúčastní také mladí šachisté ze ZŠ Krásného a ZŠ Filipka. Navazujeme tak…

20260504_101812

Třeťáci v Bioskopu

Třeťáci navštívili Bioskop na Masarykovu univerzitu, kde na ně čekal program „Bádání s protiklady“ 🔬✨ Děti si vyrobily vlastní „breberky“, vyzkoušely měření teploty, pracovaly s termokamerou a objevovaly principy negativu a pozitivu. Program byl…