Sopka v Klubu

20241211_143308

Tentokrát jsme v Klubu nadaných dětí zkoumali, jak vzniká oxid uhličitý. Víme, že je to plyn, který je přirozenou součástí našeho prostředí, například ve vydechovaném vzduchu nebo bublinkových nápojích 🥤, ale že může být i nebezpečný ⚡, například v uzavřených prostorách. Pokusy s jedlou sodou a kyselinou citrónovou jsme nedělali poprvé, ale tentokrát jsme si nafoukli obličej (tedy rukavici 😉) a vytvořili pestrobarevnou sopku. Jako obvykle byly cílem nové poznatky, ale přinesly nám spoustu zábavy.

Fotogalerie

Další články

sachovy-turnaj-thumbnail

Šachový turnaj v DidaSmart

V pondělí 8. června 2026 se v naší škole uskuteční šachový turnaj, který pořádáme ve spolupráci s lektorem šachového kroužku, panem Benovičem. Kromě žáků naší školy se turnaje zúčastní také mladí šachisté ze ZŠ Krásného a ZŠ Filipka. Navazujeme tak…

20260504_101812

Třeťáci v Bioskopu

Třeťáci navštívili Bioskop na Masarykovu univerzitu, kde na ně čekal program „Bádání s protiklady“ 🔬✨ Děti si vyrobily vlastní „breberky“, vyzkoušely měření teploty, pracovaly s termokamerou a objevovaly principy negativu a pozitivu. Program byl…