Prvňáci v Lamacentru

00bab639-7440-4cb3-97ae-7243df64c0d7

S prvňáčky jsme se vydali na krásnou exkurzi do Lamacentra. Už cestou lomem Hády jsme si všímali vápence a poznávali, co všechno kolem nás příroda ukrývá.

V Lamacentru nás čekalo milé setkání s ovečkami, kozami, králíky i lamami. Odvážlivci si je mohli pohladit a dokonce jim nabídnout pamlsek z ruky.

Na závěr jsme se dozvěděli více o materiálech pro výrobu příze a sami si vyzkoušeli česání lamí vlny na kartáčích. Každý si mohl kousek vlny odnést jako suvenýr.

Děkujeme za krásné dopoledne a těšíme se zase příště Beatko 🐑, Prcku 🐐, Čertíku 🦙 a ostatní!

Další články

sachovy-turnaj-thumbnail

Šachový turnaj v DidaSmart

V pondělí 8. června 2026 se v naší škole uskuteční šachový turnaj, který pořádáme ve spolupráci s lektorem šachového kroužku, panem Benovičem. Kromě žáků naší školy se turnaje zúčastní také mladí šachisté ze ZŠ Krásného a ZŠ Filipka. Navazujeme tak…

20260504_101812

Třeťáci v Bioskopu

Třeťáci navštívili Bioskop na Masarykovu univerzitu, kde na ně čekal program „Bádání s protiklady“ 🔬✨ Děti si vyrobily vlastní „breberky“, vyzkoušely měření teploty, pracovaly s termokamerou a objevovaly principy negativu a pozitivu. Program byl…